PEC Zwolle Voetbalvrouw van de week Kimberly Heijne
Ook dit seizoen speelt het PEC Zwolle Vrouwenelftal betaald voetbal. Om de vrouwen van het Zwolse elftal voor te stellen aan het grote publiek, plaatsen we elke week de ‘PEC Zwolle Voetbalvrouw van de week’. Deze week met keepster Kimberly Heijne .
Naam : Kimberly Heijne
Geboortedatum : 30-05-1994
Geboorteplaats : Emmen
Positie : Keepster
Favoriete club : Ajax
Kimberly Heijne is geboren in Emmen, speelde onder meer bij de jongens van v.v. Emmen en maakte na het seizoen 2010/2011 de overstap naar het eerste elftal van PEC Zwolle Vrouwen. De keepster is momenteel aan het revalideren van een zware knieblessure: ,,Ik hoop binnenkort weer bij de selectie aan te sluiten.”
Veel vrije tijd heeft de speelster niet: ,,Mijn leven bestaat nu echt uit revalideren en school. Alleen op zondag ben ik niet bezig met mijn revalidatie.” De jonge keepster is bezig met het laatste jaar van het VWO: ,,Wat ik hierna ga doen weet ik nog niet.”
Haar grootste voorbeeld is Edwin van der Sar: ,,Hij is een goede meevoetballende keeper die veel heeft bereikt in zijn carrière. Mijn droom is om net als Van der Sar ooit voor het Nederlands elftal uit te mogen komen.” De keepster vindt dat er een ‘gemoedelijke sfeer’ heerst bij PEC Zwolle.
Eén van de mooiste voetbalmomenten van Heijne was haar oproep voor het Nederlands elftal onder vijftien jaar: ,,Ik was nog maar twaalf jaar toen ik voor het eerst werd opgeroepen voor dit elftal. We gingen toen naar Wales toe. Dat was echt een fantastische belevenis.” Als de keepster fit is hoopt ze de plek onder de lat snel te veroveren.